TIPY A TRIKY: AKO VYČISTIŤ SEDAČKU ABY VYZERALA AKO NOVÁ?

Vieme, aké dôležité je vyčistiť sedačku a jej čalúnenie, aby vyzerala tak dobre ako v deň, keď ste si ju rozbalili u vás doma. Vedeli ste, že u nás v SKEL poťahujeme mnohé z našich sedačiek špeciálnymi látkami odolnými voči tekutinám alebo škvrnám? Okrem toho vieme samotné matrace vyrobiť aj so snímateľnými poťahmi, čo uľahčuje ich čistenie a je možné ich prať v práčke.

Základné prostriedky pre čistenie čalúnených sedačiek:
– suché utierky z mikrovlákna

– čistá voda

– vysávač s možnosťou mokrého vysávania

– sóda bikarbóna

Základom úspechu je dostať sa rýchlo k škvrnám. Hneď ako dôjde k rozliatiu tekutiny alebo škvrne, okamžite ju vyčistite. Príliš dlhé čakanie pred ošetrením škvrny – dokonca aj niekoľko minút – môže spôsobiť, že škvrna zaschne a bude ťažšie ju odstrániť. V prvom rade utrite oblasť bez trenia suchou utierkou. Prednostne používajte utierku z mikrovlákna, ktorá je extrémne savá.

Použite sódu. Sóda bikarbóna je nie len na pečenie – je to aj účinný čistiaci prostriedok. V skutočnosti, posypanie sódy bikarbóny po celej sedačke pomôže odstrániť nie len pachy ale aj uvoľniť škvrny. Môžete tiež použiť domáci roztok jedlej sódy na akékoľvek miesta s hlboko uloženými škvrnami; v miske zmiešajte rovnaké diely sódy bikarbóny a vody. Pre suchý alebo mokrý roztok nechajte sódu bikarbónu pôsobiť 15 až 20 minút. Keď sóda bikarbóna úplne absorbuje škvrnu, povysávajte ju kefovým nástavcom. A ako pri všetkých typoch čistiacich roztokov, vždy pred úplným čistením, ošetrite najprv len skúšobnú časť sedačky.